Historia Klubu

Historia AIR GOLF CLUB OSTROW rozpoczęła się w roku 2014 poszukiwaniem miejsca do uprawiania tego wspaniałego sportu, w pobliżu naszego miasta. Początkowo wybrany teren, należący częściowo do przedsiębiorstwa WODKAN oraz licznych właścicieli prywatnych znajdował się w okolicy ujęcia wody Kęszyce wzdłuż Ołoboku.

W roku 2015 nawiązaliśmy współpracę z Aeroklubem Ostrowskim i z ówczesnym dyr. Tadeuszem Malarczykiem. Zapadła wtedy decyzja o powiązaniu AIR GOLF CLUB OSTROW WLKP z Aeroklubem Ostrowskim.

Wydzielono teren niewykorzystywany przez lotnisko. Obszar ten był mocno zachwaszczony, zanieczyszczony odpadami: śmietnisko! Przygotowanie podłoża wymagało wręcz heroicznego wysiłku kilku kolegów, którzy podjęli się tego zadania udzielając wszelkiej pomocy: fizycznej, finansowej, sprzętowej. Symbolem tej inicjatywy jest zadaszony driving z 4 stanowiskami.

Trudno wymienić wszystkich, którzy zawsze byli chętni do pomocy i nigdy jej nie odmówili. W porządku alfabetycznym to: Wojciech Barańczak, Katarzyna i Andrzej Berkowski, Marek Borusiak, Mirosław Cepiński, Jolanta i Maciej Dwornik, Wojciech Kempiński, Ś.p. Jerzy Lech, Wiesław Małuszek, Aleksander Piechota, Witold Rojek, Ryszard Wilczewski.

Nasz klub nie mógłby rozwijać się bez wsparcia nowych członków:
Bożena Staszok, Witold Boratyński, Dariusz Kmieć, Piotr Lis, Jarosław Pawlik, Ireneusz Struk.